Malokarpatský kros - Plavecký Mikuláš 30. 7. 2016

Pretek na 10 a 7 km s rekordnou účasťou 151 bežcov a vysokou obtiažnosťou, znásobený horúčavou, dokonale preveril dno fyzických a psychických síl bežcov. Takto by sa dal v skratke charakterizovať hlavný pretek 3. ročníka Malokarpatského krosu. Účasť105 detí v detských súťažiach a JunDor z toho 18 domácich v takom počasí je tiež velmi pekný výsledok. Treba spomenúť, že pretek poznačila nepríjemnosť. Tesne pred pretekom na jednej odbočke na 10 km, niekto odstránil vymedzovaciu pásku, čím sa mu podarilo spôsobiť chaos. Bežci si však s tým poradili. Víťazom 10 km náročnej trate sa stal Lubomir Rehuš časom 38:17, keď favorit preteku Jakub Valachovič do ciela nedobehol. Druhý bol spolahlivý 40nik Dušan Tomčal za 38:30 a tretí Luďek Durďák v čase 38:55. Na 7 km  zo žien boli najrtýchlejšie veteránky. Víťazka Erika Farkašová ju zabehla za 31:40. Je zaujímevé, že najrýchlejším bežcom  na tejto trati bol domáci mikulášan Roman Sasko v sólo kategórii mikulášanov, keď porazil Eriku o 2 sekundy. Druhá dobehla  Blažena Kocúriková v čase 32:44 a tretia Jana Kadlecová za 33:34. Nakoniec po vyhodnotení sa bežci rozišli v dobrej nálade s potleskom pre organizátorov. Bolo  to povzbudenie a odpoveď na úbohý čin, čo sa udial na trati a pevne veríme že organizátorov to len posilnilo a na rok ešte vychytajú nejaké nedostatky tohoto pekného a zároveň náročného  preteku. Za pretek ďakujeme všetkým organizátorom a obecnému úradu. Držíme palce do ďalších ročníkov!


Malokarpatský kros - Plavecký Mikuláš 8. 8. 2015


Ďalší zo séria horúcich víkendov na Záhodí preveril 8.8.2015 bežcov Moravsko-Slovenského bežeckého pohára, tento raz v Plaveckom Mikuláši na Malokarpatskom krose. V detských súťažiach to však deťom s povzbudzujúcimi rodičmi nevadilo so solídnou účasťou 101 detí. Pol hodiny pred štarom hlavného preteku na 7 a 14 km konferujúci Pavel Bíla prehlásil "to budou galeje". Akoby ho tam niekto hore počul a zlutoval sa nad bežcama, lebo sa zrazu zamračilo a začal fúkať príjemný vertík. Táto zmena zrejme pomohla aj tým najlepším, lebo Irena Pospíšilová z AK Drnovice posunula traťový rekord na 7 km o 30 s časom 30:06  a Pavol Bukovac z behame.sk, na 14 km vyrovnal svoj traťový rekord časom 54:20. Zo žien druhá dobehla Lucia Kovalančíková z ŠK H2O BB v čase 31:52 a tretia neprekonateľná veteránka Blažena Kocúriková z ŠK Jablonica v čase 33:00, U mužov tuhý súboj s prvým Pavlom Bukovacom zviedol veterán Dušan Tomčal z Lipova s 5 s stratou. Tretí bol Luděk Durďák z Rohatca v čase 54:59. Lenka Kubisová organizátorka pretku svoj druhý ročník zvládla znova super. Pri organizovaní počas pretekov bola zásluhou svojich rýchlych nôh proste všade kde bolo treba a ešte ktomu si samozrejme neodpustila zabehnúť 7 km. Obdivuhodké. 

Malokarpatský kros - Plavecký Mikuláš 9. 8. 2014

 
Prvý ročník Malokarpatského krosu v Plaveckom Mikuláši sa stal ďalším originálnym spestrením Moravsko - Slovenského bežeckého pohára, Grand Prix Záhoria a Záhoráckeho detského bežeckého pohára. Je až neuveriteľné, že toto športové podujatie bežcov dala dohromady sama Lenka Kubisová, odvážna atlétka z Plaveckého Mikuláša, za čo si zaslúži obdiv a vďaku. Pred samotným hlavným pretekom, ako to už býva zvikom, miesty občania videli prvý krát s akým oduševnením dokážu bežť deti. Na štart hlavného preteku na 7/14 km sa postavilo 109 bežcov. Určite nelutovali, lebo na 7 km okruhu mali možnosť si vyskúšať náročný a členitý terén, ktorý ponúkajú Malé Karpaty. V prvom pohodovom km sa mali možnosť bežvi rozdýchať, potom nasledovalo tiahle stúpanie v peknom lese Malých Karpát, nasledovalo niekoľko terénnych vln s výbehom na lúku popri lese s tiahlym stúpaním. Pri vbehnutí do obce sa nachvílku otvoril pohlad na krásne členité vápencové skalstvo. Nasledovalo ešte jedno stúpanie a potom už len zbehnutie dole dedinou k cielu.  Zo žien tento 7 km okruh najlepšie zvládla Zuzana Durcová zo Spartaku Myjava časom 30:35, O druhé miesto zviedli súboj Blažena Kocúriková z ŠK Jablonica a Marta Durnová z Veselí nad Moravou, ktorý vyhrala Blažka o 4 sekundy. časom 33:10. Z mužov nad 70 rokov na jednom okruhu zvíťazil najstarší účastník Květoslav Hána časom 43:51. Vo dvoch okruhoch na 14 km, bol najrýchlejší Pavol Bukovac z behame.sk časom 54:20, druhý dobehol Andrej Orlický z Triatlon team Trnava časom 55:44 a tretí bol Pavolk Michalčík z TJ Spartak Myjava časom 56:10. Sme nesmierne radi, že vznikol tento pretek a želáme Lenke, aby popularita oň stále rástla.

 

GRAND PRIX ZÁHORIA & MORAVSKO SLOVENSKÝ BEŽECKÝ POHÁR & ZÁHORÁCKY DETSKÝ BEŽECKÝ POHÁR

 

Zdravím všetkých bežeckých nadšencov a ľudí, ktorí majú radi šport a pozývam Vás  8. augusta 2015 do Plaveckého Mikuláša na 1. ročník krosových pretekov - Malokarpatský kros. Trať s členitým terénom  povedie  prevažne 85% po poľných a lesných cestách Malých Karpát  a bude pokračovať po asfaltovej ceste v dedine kde bude štart aj cieľ preteku. Pre ženy je pripravená trať v dĺžke 7 km (1 kolo) a pre mužov je pripravená trať 14km ( 2 kola).  Označený bude každý kilometer.

Na prvého muža a prvú ženu v absolútnom poradí 1.-5.  čaká finančná odmena . V ostatných kategóriách sú pripravené hodnotné vecné ceny.   Po pretekoch si môžete vychutnať občerstvenie v podobe gulášu z diviny. Všetky ostatné detaily budú upresnené  v propozíciách.

 

                Tešíme sa na naše stretnutie v Plaveckom Mikuláši                          

 

                                                                     organizátor  Lenka Kubisová