Šiesty pretek  MSBP 2019 v Jablonici bol už tradične perfektne zorganizovaný po všetkých stránkach. Aj keď sa ochladilo, nič to neubralo na atraktivite preteku.Do detských súťažiach sa zapojilo 218 detí z toho neuveritelných 80 domácich z jednej dediny. Bolo to dokonca výrazne viacej  ako účasť Záhoráckeho Fénixu ktorý reprezentujú deti z viacero obcí  na  Záhorí. Hlavný pretek bol odštartovaný o 17. hod. s účasťou 169 pretekárov na 10 km a 4 km. Dlhšiu bežeckú trať s profilom 5 km do postupného stúpania a 5 km späť, najlepšie zvládok Peter Buček v čase 34:04 stíhaný veteránom nad 40 rokov Luďkem Durďákem, ktorý dobehol do ciela so 7 sekundovou stratou. Tretí dobehol Lubomír Rehuš za 35:25. V behu na 4 km kde bežali ženy, muži nad 70 rokov a JunDor bol najrýchlekší dorastenec Adam Zubákv v čase 13:44. Prvú trojku uzavreli ženy s kvalitným výkonmi, kde Lubomíra Maníková zabehla trať pod 14 min. za 13:50. Za ňou Zuzana Polohová dobehla do ciela v čase 14:25. Treťou najrýchlejšou ženou bola Irena Pospíšilová v čase 14:43. Zo sedemdesiatnikov zvíťazil Jozef Šohaj, ktorý túto trať zvládol za 19:46. Aj keď počasie nebolo ideálne, organizátori Jablonickej X môžu byť spokojní s tým ako to všetko dopadlo.

Okrem skvelej organizácie preteku 7. ročníka Jablonickej X 2018, tento raz aj vyšlo pekné jarné počasie. Účasť 260 mladých športovcov a 220 dospelákov potvrdili nesmierne odhodlanie organizátorov spraviť svoj pretek čo najlepšie. Dôkazom je aj účasť 90 domácich detí. Hlavný pretek na 4 a 10 km, bol odštartovaný o 17:00 hod. s profilom trate u ktorej polovica išla do stúpania a po obrátke, komu zostalo dostatk síl to mohol zrýchliť smerom dole k cielu. Na 4 km si zmerali svoje sily ženy a najstaršia kategória mužov 70tnikov.Už po obrátke bolo zrejmé že Zita Kacser z Berede týmu je jasná favoritka, čo preukázala v ciely časom 12:37. Druhá dobehla Lubomíra Maníková za 13:57 a tretia Irena Pospíšilová v čase 14:15. Zo sedemdesiatnikov potvrdili skvelé výkony Ferdinan Husár časom 17:30 a 5 sekund za ním Josef Šohaj. U mužov na 10 km bol podobný scenár ako u žien s jasným favoritom, čo potvrdil afričan Nelson Cherutich časom 30:39. Druhý v cieli Lukáš Soural dobehol so 4 min. stratou a tretí Zdenko Zalubil v závese za Lukášom prebehol cielom za 34:54. Po preteku čakal  na účastníkov dobrý guláš a kapustnica od miestnych polovníkov a tí najlepší na stupni víťazov sa potešili dobrými cenami, ale nielen oni. Každý účastník preteku si odniesol domov pametnú medajlu a skvelé zážitky.

Už počas preteku 5. ročníka Jablonickej desiatky 2016,  v tvárach organizátorov bola vidieť spokojnosť. Počasie, organizácia, úctihodná účasť 195 detí, 23 JunDor, 245 dospelých, traťový rekord. Všetko vyšlo. Na 10 km okrem veľkého počtu bežcov, sa zišla aj kvalita. Veď 31 bežcov to dalo pod 40 min. a to sa beží 5 km stále do kopca. Sice po obrátke zase z kopca, ale po rovine by to bolo asi rýchlejšie. Výhodu druhej poloviny trate najlepšie využil Henry Kenboy z Keňe, ktorý letel ako pierko a do ciela doletel v novom rekorde za 29:43. Druhý dobehol jeho krajan Joel Maina Mwamgi v čase 32:12. Tretí Jakub Valachovič za 33:27. Na krátkej 4 km trati sa zišlo neuveriteľných 82 žien. Štyri to dali pod 16 min, pričom Zuzana Durcová s časom 13:45 nemala konkurenciu. Druhá dobehla Lenka Porubská za 15:18 a tretia Erika Farkašová za 15:26.Vyhodnotenie najlepších s bohatými cenami uzavrelo veľmi úspešný 5. ročník Jablonickej desiatky.