Dátum: 05.05.2014

Vložil: Jano

Titulok: Moravsko-Slovenský pohár 2014

Pekný deň všetkým bežcom,

dlhšie sledujem bežecké preteky na Slovensku a všimol som si, že k nám na Slovensko chodievajú Keňanskí atléti z Maďarska a pod. Osobne nič nemám voči účasti akýchkoľvek bežcov na Moravsko-Slovenskom pohári 2014, no osobne si myslím, že pretek je určený pre Čechov a Slovákov za účelom rozvoja bežeckého hnutia. Taktiež chápem, že aj konkurencia je k napredovaniu každého jedného bežca potrebná. No v poslednom období chodievajú Keňania brakovať Čechom Slovákom finančné výhry. Ale mi Európania na nich v behu nemáme. To, že sú chudobná krajina je len ich vlastná chyba. Organizátori by sa mali zamyslieť nad tým a byť skutočnými národovcami a zmeniť kapitolu u výhier. Zo samotných propozícii Moravsko-Slovenského pohára 2014 chápem, že preteky sú určené pre dve národnosti: Čechov a Slovákov. Ak organizátor chce aj iné národnosti, nech označí beh ako medzinárodný a zmení samotný názov pohára. Osobne by som dal do propozícií: - národný beh (behu sa môžu zúčastňovať len občania s trvalým pobytom v Čechách a na Slovensku (preukázanie dokladom totožnosti). Ak bude názov behu medzinárodný, vtedy môžu všetci), - resp., že finančné výhry budú odovzdávané len najlepším bežcom s trvalým pobytom v Česku a na Slovensku (preukázanie dokladom totožnosti).

bežec amatér Jano

Pridať nový príspevok