27.7.2019

V 6. ročníku Malokarpatského krosu počasie bežcom prialo. Piatočňajší tropický hic sa našťastie zmenil na príjemné vlhké počasie vhodné pre beh. V čase letných dovoleniek prišlo si zapretekať 143 detí, ktoré bojovali o medaile ZDBP a vecné ceny. No všetky deti boli ocenené účastníckymi  medailami. V hlavnom preteku na 7 a 9 km si bežci overili svoju kondičku v kopcoch. Najlepšie terén sedel mladým bežcom v ženách bola najrýchlejšia 15 ročná atlétka Lucia Režnáková ktorá zdolala túto náročnú 7 km trať za 32:24. Za ňou dobehli skúsené bežkyne Mirka Zíšková za 33:20 a štyri sekundy za ňou ju stíhala Marta Durnová. V mužoch tiež zvíťazil mladučý 18 ročný bežec Marek Ondrovič ktorý zvládol náročných 9 km za 33:08 druhý bol René Valent v čase 33:27 a tretí skončil Peter Buček  časom 34:47. Po organizačnej stránke sa  preteku nedá nič vytknúť, Lenka Kubisová za podpori obce  pretek zvládla výborne a každý účasník bol určite s pretekom spokojný.

Malokarpatský kros Plavecký Mikuláš 28.7.2018

Horúčava ako pri mori, náročný kopcovitý terén a miesto slanej morskej vody litre slaného potu. Takto by sa dal jednou vetou charakterizovať 5. ročník malokarpatského krosu v Plaveckom Mikuláši, ktorý zorganizovala miestna bežkyňa Lenka Kubisová s rodinou za podpory obce. Celkovo sa postavilo na štart 264 detí a dospelých, čo je na dovolenkové obdobie slušná účasť. Ženy spolu so sedemdesiatnikmi bežali jeden velký 7 km okruh a ostatné kategórie mužov k tomu pridali ešte malý okruh, čo predstavovalo 9 km. Z mužov najväčšiu odolnosť voči náročnému 9 km terénu a horúčave preukázal Lukáš Soural časom 33:19, ktorý porazil Jakuba Kopiara o 21 sekund. Tretí dobehol Peter Buček za 34:47. Zo žien na 7 km okruhu opäť dominovala Irena Pospíšilová, keď o celú minútu časom 30:34 porazila Zuzku Švejdovú. Tretia dobehla Mária Truissard za 32:29. Zo sedemdesiatnikov bol najrýchlejší  Anton Dobrodenka časom 36:42. Vynikajúci výkon podal tiež najstarší účastník preteku 81 ročný Květoslav Hána, keď túto ťažkú trať s lahkosťou zdolal za 53:16,  pritom do kopca čakal a povzbudzoval pomalšie dievčatá, dokonca s jedou bok po boku dobehol do ciela. Úžasné. Úžasná bola aj Lenka so svojim realizačným tímom, za čo im ďakujeme, veríme že bežci sa do tohoto krásneho prostredia podhoria Malých Karpát radi o rok vrátia.

Malokarpatský kros Plavecký Mikuláš 29.7.2017

Všetko prebehlo tak ako malo, nemilé prekvapenia z minulého roka sa neopakovali, krásné letné počasie. Tak by sa dal charakterizovať tohto ročný Malokarpatský kros v Plaveckom Mikuláši. Dokonca rekordná účasť 283 šporovcov počas dovoleniek je potešitelná. Na štart sa postavilo 130 detí s jundorom, na 10 km trati to bolo 72 bežcov a na kratších 7 km 73 účastníkov, z toho 9 Nordic Walking. S fyzicky náročnou krosovou traťou si na 10 km vzdialenosť najlepšie poradil Lukáš Soural v čase 32:04 druhý dobehol Jakub Valachovič s 31 sekundovou stratou a tretí skončil Štefan Štefina v čase 33:17. Zo žien na 7 km bola najrýchlejšia neprekonateľná veteránka Blažka Kocúriková v čase 31:23, druhá dobehla Jana Kadlecová za 32:20 a tretia Erika Farkašová 10 sekund za Kadlecovou. Okrem šikovnej organizátorky Lenky Kubisovej a ústretovosti obce má Plavecký Mikuláš aj dobrých bežcov. Preukázal to Roman Sasko, keď túto kratšiu vzdialenosť zdolal za 32:03. Obdivuhodná je účasť 19 domácich bežcov a k tomu 16 detí. Je vidno, že táto malá dedinka pretekom žije. Z veteránov nad 70 rokov bol najrýchlejší Ferdinand Husár za 35:36. Z deviatich účastníkov Nordic Walking na 7 km bol narýchlejší Dušan Brezovský za 54:16, Druhá došla Michaela Horská v čase 56:05 a tretia Dana Pribilová za 56:31. Účastníci Malokarpatského Krosu okrem upomienkového darčeka sa domov rozchádzali s príjemnými zážitkami a radi sa sem o rok znova vrátia.

Malokarpatský kros - Plavecký Mikuláš 30. 7. 2016

Pretek na 10 a 7 km s rekordnou účasťou 151 bežcov a vysokou obtiažnosťou, znásobený horúčavou, dokonale preveril dno fyzických a psychických síl bežcov. Takto by sa dal v skratke charakterizovať hlavný pretek 3. ročníka Malokarpatského krosu. Účasť105 detí v detských súťažiach a JunDor z toho 18 domácich v takom počasí je tiež velmi pekný výsledok. Treba spomenúť, že pretek poznačila nepríjemnosť. Tesne pred pretekom na jednej odbočke na 10 km, niekto odstránil vymedzovaciu pásku, čím sa mu podarilo spôsobiť chaos. Bežci si však s tým poradili. Víťazom 10 km náročnej trate sa stal Lubomir Rehuš časom 38:17, keď favorit preteku Jakub Valachovič do ciela nedobehol. Druhý bol spolahlivý 40nik Dušan Tomčal za 38:30 a tretí Luďek Durďák v čase 38:55. Na 7 km  zo žien boli najrtýchlejšie veteránky. Víťazka Erika Farkašová ju zabehla za 31:40. Je zaujímevé, že najrýchlejším bežcom  na tejto trati bol domáci mikulášan Roman Sasko v sólo kategórii mikulášanov, keď porazil Eriku o 2 sekundy. Druhá dobehla  Blažena Kocúriková v čase 32:44 a tretia Jana Kadlecová za 33:34. Nakoniec po vyhodnotení sa bežci rozišli v dobrej nálade s potleskom pre organizátorov. Bolo  to povzbudenie a odpoveď na úbohý čin, čo sa udial na trati a pevne veríme že organizátorov to len posilnilo a na rok ešte vychytajú nejaké nedostatky tohoto pekného a zároveň náročného  preteku. Za pretek ďakujeme všetkým organizátorom a obecnému úradu. Držíme palce do ďalších ročníkov!

Malokarpatský kros - Plavecký Mikuláš 8. 8. 2015

Ďalší zo séria horúcich víkendov na Záhodí preveril 8.8.2015 bežcov Moravsko-Slovenského bežeckého pohára, tento raz v Plaveckom Mikuláši na Malokarpatskom krose. V detských súťažiach to však deťom s povzbudzujúcimi rodičmi nevadilo so solídnou účasťou 101 detí. Pol hodiny pred štarom hlavného preteku na 7 a 14 km konferujúci Pavel Bíla prehlásil "to budou galeje". Akoby ho tam niekto hore počul a zlutoval sa nad bežcama, lebo sa zrazu zamračilo a začal fúkať príjemný vertík. Táto zmena zrejme pomohla aj tým najlepším, lebo Irena Pospíšilová z AK Drnovice posunula traťový rekord na 7 km o 30 s časom 30:06  a Pavol Bukovac z behame.sk, na 14 km vyrovnal svoj traťový rekord časom 54:20. Zo žien druhá dobehla Lucia Kovalančíková z ŠK H2O BB v čase 31:52 a tretia neprekonateľná veteránka Blažena Kocúriková z ŠK Jablonica v čase 33:00, U mužov tuhý súboj s prvým Pavlom Bukovacom zviedol veterán Dušan Tomčal z Lipova s 5 s stratou. Tretí bol Luděk Durďák z Rohatca v čase 54:59. Lenka Kubisová organizátorka pretku svoj druhý ročník zvládla znova super. Pri organizovaní počas pretekov bola zásluhou svojich rýchlych nôh proste všade kde bolo treba a ešte ktomu si samozrejme neodpustila zabehnúť 7 km. Obdivuhodké.

Malokarpatský kros - Plavecký Mikuláš 9. 8. 2014

Prvý ročník Malokarpatského krosu v Plaveckom Mikuláši sa stal ďalším originálnym spestrením Moravsko - Slovenského bežeckého pohára, Grand Prix Záhoria a Záhoráckeho detského bežeckého pohára. Je až neuveriteľné, že toto športové podujatie bežcov dala dohromady sama Lenka Kubisová, odvážna atlétka z Plaveckého Mikuláša, za čo si zaslúži obdiv a vďaku. Pred samotným hlavným pretekom, ako to už býva zvikom, miesty občania videli prvý krát s akým oduševnením dokážu bežť deti. Na štart hlavného preteku na 7/14 km sa postavilo 109 bežcov. Určite nelutovali, lebo na 7 km okruhu mali možnosť si vyskúšať náročný a členitý terén, ktorý ponúkajú Malé Karpaty. V prvom pohodovom km sa mali možnosť bežvi rozdýchať, potom nasledovalo tiahle stúpanie v peknom lese Malých Karpát, nasledovalo niekoľko terénnych vln s výbehom na lúku popri lese s tiahlym stúpaním. Pri vbehnutí do obce sa nachvílku otvoril pohlad na krásne členité vápencové skalstvo. Nasledovalo ešte jedno stúpanie a potom už len zbehnutie dole dedinou k cielu.  Zo žien tento 7 km okruh najlepšie zvládla Zuzana Durcová zo Spartaku Myjava časom 30:35, O druhé miesto zviedli súboj Blažena Kocúriková z ŠK Jablonica a Marta Durnová z Veselí nad Moravou, ktorý vyhrala Blažka o 4 sekundy. časom 33:10. Z mužov nad 70 rokov na jednom okruhu zvíťazil najstarší účastník Květoslav Hána časom 43:51. Vo dvoch okruhoch na 14 km, bol najrýchlejší Pavol Bukovac z behame.sk časom 54:20, druhý dobehol Andrej Orlický z Triatlon team Trnava časom 55:44 a tretí bol Pavolk Michalčík z TJ Spartak Myjava časom 56:10. Sme nesmierne radi, že vznikol tento pretek a želáme Lenke, aby popularita oň stále rástla.