Beh okolo Hlbokého

1.4.2017

sa konal v slnečnom veternom 1. aprílovom počasí, takže pre bežcov vcelku dobre až na ten vietor proti ktorému museli bojovať. Deťom ktoré pretekali na trávniku  štadióna TJ Hlboké to však nevadilo. Svoju dominantnosť hneď v prvom preteku Záhoráckeho detského bežeckého pohára preukázali deti z Jablonice ktoré zvíťazili v 6. kategóriách. V JunDore v behu na 4 km zvíťazil Peter Orgoník v čase 15:18 a dobehol ako prvý v absolútnom poradí. Zo žien na tejto trati zvíťazila Erika Farkašová v čase 16:02, druhá dobehla talentovaná žiaška Zuzka Švejdová za 16:24 a tretia veteránka Blažena Kocúriková v čase 16:30. Túto trať zdolal 80 ročný Květoslav Hána za 28 minut, úctihodné aj keď vraví s úsmevom že mu to už moc dobre nejde. V behu na 9 km potvrdil svoju formu z minulého roka Luděk Durďák v čase 31:36, o druhé miesto zviedli tuhý súboj v rovnakom čase 32:40, Jakub Hakl a Patrik Portášik. Cielová "fotografia" rozhodla pre Jakuba nový talent samorost z Radošovec, čo potvrdilo že tu sa rodia samí dobrí bežci. Prvý pretek Grand Prix Záhoria v tomto roku možno hodnotiť pozitívne s rekordnou účasťou 270 bežcov dospelých aj detí.

 

Beh okolo Hlbokého začal písať svoju históriu 6.4.1991. Tento rok absolvujeme už XXVI. ročník. Bol založený na počesť oslobodenia obce počas II. svetovej vojny. Trať preteku vedie okolím a ulicami obce. Tvorí ju prevážne asfaltová cesta, na ktorej sa nachádzajú viaceré prevýšenia. Doteraz sa behu zúčastnilo viac ako 1600 pretekárov zo Slovenska , ale i zo zahraničia.

Rekord v mužskej kategórii na 9 km patrí Jaroslavovi Moravcovi časom 28,24 min. a ženskej kategórii  na 4 km Kristíne Protičovej časom 14.20 min., k rekordom patrí aj účasť 9 bežcov v 4 kat. na IX roč., kedy bolo extrémne chladné, veterné a daždivé počasie. Účastnícky rekord je aj 167 štartujúcich v XXIII. roč.

O tom, že sa pretekári u nás cítia dobre, svedčí aj z roka na rok sa zvyšujúci počet pretekárov. Tešíme sa na Vás aj tento rok a veríme, že 2.4.2016 sa stretneme v čo najväčšom počte.

 

Obec Hlboké